PentaMix - free

Posted by Bukys - 22/4/2020

PentaMix je logická puzzle hra velice vzdáleně připomínající tetrisové hry. Rádi trápíte své mozkové závity? Jestliže ano pak zkuste jak na tom jste.

Cílem hry je poskládat 12 různých segmentů do jednoho ze 4 různých hracích polí. Hrací pole jsou velká 3x20, 4x15 ,5x12 nebo 6x10 polí.

Při úspěšně složené sestavě pro dané pole postupujete na vyšší level.
Ovšem pozor, pokud složíte sestavu, kterou jste již pod daným hráčským profilem jednou složili pak bohužel nemáte nárok postoupit o level výš.
Váš Level pro dané hrací pole se tedy rovná počtu složených odlišných sestav.
Počet možných sestav, které lze pro dané pole složit, ač se to vskutku nezdá, jde do stovek.
Toto ovšem neplatí pro pole velikosti 3x20 , kde jsou teoreticky známá pouze 4 řešení.
- Pokud dokážete složit alespoň jedno - titulujte se právem MISTR PENTAMIX.

U většiny složených sestav lze překlopením nebo prohozením dvou, tří , čtyř segmentů vytvořit sestavu novou drobně odlišnou od sestavy původní. Tato sestava pak samozřejmě zaboduje. Pokud nějaký filuta vyšpekuluje, že již jednou složenou sestavu zkusí složit třeba z jiné strany nebo zrcadlově, pak bude zřejmě překvapen, že se mu sestava nezapočítá. Ano skutečně pro daný hráčský profil platí pouze jedna sestava pro bodování

Vaše složené sestavy si pak můžete prohlížet v galerii sestav. Časem při jejich prohlížení třeba zjistíte, že můžete lehce složit sestavu novou, jak je popsáno výše.


Hru je možné na jednom PC hrát pod třemi různými hráčskými profily, mezi kterými se lze lehce přepínat. Jeden profil třeba pro taťku , druhý pro mamku a třetí třeba pro dědu. Ale v dnešní době kdy má téměř každý svoje PC jeden profil postačí. Profily jde kdykoli zase smazat a založit profil nový.

Návod jak hru ovládat , jak ji hrát + jedna bonusová sestavička pro začátek je součástí hry a kdykoli v průběhu hraní či prohlížení v galerii ho lze lehce vyvolat.


Tak co ? Zkusíte se poměřit s někým z vašeho okolí ? Nebo si hru dáte jako relax po náročném dni ?
Není nic jednoduššího - stáhněte , nainstalujte a hurá do toho.

ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU